متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق- کنترل

با عنوان :الگوریتم های بهینه سازی تکاملی

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسي برق گرايش کنترل

عنوان:

الگوریتم های بهینه سازی تکاملی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

موضوع اصلی این نوشتار معرفی و بررسی روش هایی است که با نام هوش جمعی از آن ها یاد می شود. البته روش های هوش جمعی نیز از طبیع الهام گرفته شده اند و در فصل های بعدی، به صورت جداگانه مطرح خواهند شد. در الگوریتم ژنتیک و همچنین الگوریتم بازپخت، که در بخش های بعدی معرفی می شوند، جواب های متعددی که در مجموعه جواب های الگوریتم وجود دارند، همگی به صورت جداگانه و توسط خود الگوریتم بررسی می شوند و هیچگونه ارتباط مستقیم و یا غیرمستقیمی بین جواب های مختلف وجود ندارد. به عنوان مثال، در الگوریتم ژنتیک، هیچ کدام از کروموزوم ها از بهترین کروموزوم موجود در جمعیت اطلاع ندارند. مثلاً نمی دانند که مقدار ژن دوم در آن کروموزوم چند است. و یا این که از مقدار تابع هدف به ازای کروموزوم نخبه بی خبر هستند. در روش هایی که در گروه هوش جمعی جای می گیرند ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم بین جواب بهینه همکاری می کنند. این روش از رفتارهای جمعی حیوانات و موجودات زنده در طبیعت الهام گرفته شده اند.

مقدمه:

بهینه سازی فرایندی است که برای بهتر کردن چیزی دنبال می شود. فکر ، ایده و یاطرحی که توسط یک دانشمند یا یک مهندس مطرح می شود، طی روند بهینه سازی بهتر می شود. در هنگام بهینه سازی شرایط اولیه با روش های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و اطلاعات به دست آمده برای بهبود بخشیدن به یک فکر یا روش مورد استفاده قرار می گیرند. بهینه سازی ابزاری ریاضی است که برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش ها در خصوص چگونگی راه حل مسائل مختلف به کار می رود. در بهینه سازی از یافتن بهترین جواب برای یک مساله صحبت به میان می اید. لفظ بهترین به طور ضمنی بیان می کند که بیش از یک جواب برای مساله ی مورد نظر دارد که البته دارای ارزش یکسانی نیستند. تعریف بهترین جواب به مساله مورد بررسی روش حل و همچنین میزان خطای مجاز وابسته است بنابراین نحوه فرمول بندی مساله نیز بر چگونگی تعریف بهترین جواب تاثیر مستقیم دارد.برخی از مسائل جواب های مشخصی دارند. بهترین بازیکن یک رشته ورزشی طولانی ترین روز سال و پاسخ یک معادله دیفرانسیل معمولی درجه اول از مثال هایی هستند که می توان از آن ها به عنوان مساله ساده نام برد.

 

تعداد صفحه :78

قیمت : شش هزار تومان

 

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :       

———- ****         [email protected]